Sauna - najlepšia aktivita vo voľnom čase, ako sa zbaviť zlej nálady a psychickej únavy. Čas strávený v saune prispieva k lepšej činnosti srdca a ciev, dych sa stáva intenzívnejší a mizne podráždenosť a emocionálne napätie. Nič nie je lepšie, ako spojenie dobrej sauny, kvalitných prírodných textílií a chvíľka relaxu pri šálke čaju.

Základné vybavenie pre príjemný pobyt v saune je určite kilt (tzv zásterka) do sauny, čiapka alebo klobúk do sauny a na nohy príjemné ľanové papuče.  Pri pobyte v saune je dobré použiť na prekrvenie pokožky saunový med, saunový peeling alebo soľ do sauny. Po proces saunovania by sa každý mal osprchovať, umyť mydlom alebo sprchovým gélom, osušiť sa kvalitným ľanovým uterákom. Následne sa zabaliť do župana a zrelaxovať pri šálke čaju. 

K dokonalému saunovaniu patria aj rôzne pomôcky, ktoré vám spríjemnia saunovanie – masážna hubka, masážna rukavica alebo masážny pás.

Milovníci domáceho saunovania si môžu vybrať rôzne vône, esencie do sauny, vedrá a lopatky. 

Ak nemáte chuť a čas vyberať zo širokej ponuky výrobkov, nevadí. Pripravili sme pre vás výhodné saunové sety.

Masážny valec s pohánkou - všestranný pomocník na viacero spôsobov

Cvičíte, navštevujete pravidelne saunu alebo ste milovníkom turistiky? V tom prípade by vám nemala chýbať pomôcka s názvom masážny valec. Čo to je a prečo ho oceníte? 

Čítaj viac
644 zobrazení

6 dôvodov, prečo navštevovať saunu aj v lete

Milujete saunovanie a aj napriek tomu si dávate od neho počas horúcich letných dní prestávku? V dnešnom článku vám prezradíme, prečo by ste saunovanie nemali vynechať ani v lete.

Čítaj viac
900 zobrazení

Textil do sauny: Aj saunovanie má svoje módne trendy

Už aj v našich končinách je bežné stretnúť v saune ľudí s vtipnou čiapkou na hlave, či v elegantnom kilte. A nejde pritom len o akúsi módnu vychytávku. Omnoho dôležitejšou ich úlohou je ochrana.

Čítaj viac
920 zobrazení

Saunové rituály prinášajú úplne nový zážitok zo saunovania

V spolupráci so sauna mastrom Marekom Honzom zo Saunalife sme pre vás pripravili článok o tom, čo je to zážitkové saunovanie, ktoré sa postupne udomácňuje aj u nás.

Čítaj viac
504 zobrazení

Saunová aromaterapia: Buďte zdravší aj šťastnejší v každom veku

Spojenie sauny a rôznych vôní v sebe kombinuje prínosy saunovania a aromaterapie. Za pravidelný pobyt v aróma saune sa vám poďakuje nielen vaše telo, ale aj myseľ.

Čítaj viac
378 zobrazení

Doplnky do sauny v hlavnej úlohe: Získajte v nich prehľad

Saunovanie si môžete spríjemniť vhodnými saunovými doplnkami, ktoré umocnia celkový pocit a zvýšia pohodu. Predstavme si niekoľko základných doplnkov do sauny a ich správne využitie.

Čítaj viac
408 zobrazení

5 druhov sáun, ktoré by ste mali poznať

Fínska, infra, parná či soľná. To sú len niektoré druhy sáun. Aké sú rozdiely, ako sa v nich zorientovať a ktorý je tou správnou voľbou pre vás? Odpovede v našom prehľade druhov sáun. 

Čítaj viac
569 zobrazení

Ako sa správne saunovať? Príprava, etiketa a regenerácia.

Možno si poviete – veď v saune sa iba posadím, vypotím a odídem. Ale opak je pravdou. Dnes teda na tému etiketa saunovania, alebo čo robiť pred, počas a po.

Čítaj viac
601 zobrazení

Prečo by ste mali saunovanie zaradiť k svojim pravidelným rituálom?

Ste priaznivcom saunovania? Alebo zvažujete, že si tento zdravotný rituál vyskúšate? Nech už patríte tam či tam, potiť sa týmto spôsobom má veľké benefity.

Čítaj viac
445 zobrazení

Vytvorte si doma wellness: Pohoda a odpočinok na nezaplatenie

Saunovanie a návštevy wellness sa pre mnohých ľudí stali pravidelným rituálom. No saunu a relaxačné procedúry si dnes už môžete vychutnať aj v pohodlí domova.

Čítaj viac
304 zobrazení

Načo potrebujem saunové doplnky?

Počas saunovanie je vhodné použiť rôzne doplnky, ktoré vám dopomôžu k lepšej relaxácii pri saunovaní. V našej ponuke nájdete: masážnu hubku, masážnu rukavicu, masážny pás, podsedák do sauny, papuče do sauny, rukavicu, meštek do sauny.

Čítaj viac
294 zobrazení

Šik aj v saune! Časy, keď ste do wellness vkročili s obstarožným uterákom v ruke sa skončili.

Najnovšie módne trendy dosiahli aj do sauny. Čo si do nej odporúča obliecť milovníčka baltskej kultúry saunovania Janka Šabasevičius (39)?

Čítaj viac
398 zobrazení
Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt pridaný na porovnanie.