Extrakt do sauny Tymián 240 ml
Extrakt do sauny Tymián 240 ml
Extrakt do sauny Tymián 240 ml
Extrakt do sauny Tymián 240 ml

Extrakt do sauny Tymián 240 ml

Extrakt do suany z tymiánu, propolisom, medom, jodidovanej soli s borievkovým olejom

Extrakt do sauny má výraznú tymianovú vôňu. Tyminový extrakt posilňuje oslabený imunitný systém, má ochranné funkcie organizmu. Je dokonalý dezinfekčný prostriedok, má upokojujúce a protizápalové vlastnosti.

Pôsobí proti stresu a nespavosti. Používa sa na inhaláciu, obklady ale aj do kúpeľov.

EX08004
Posledné kusy v sklade
8,50 €

(35,42 €/l)

S DPH 20%

 

Zloženie: 90% tymiánový extrakt ,prírodný med, jodidovaná soľ, a 10% olej z borievky

Bylina tymián (Thymi herba). Hlavnou účinnou látkou tymianu je éterický olej. Esenciálny olej z tymiánu obsahuje až 30% tymolu a 20% karvakrolu, p-cymol, linalool, pinén atď.). Okrem toho sa v tráve nachádzajú kvasinky, flavonoidy, organické kyseliny, minerály, vitamín C a horké látky.

Esenciálny olej z borievky má silné antiseptické a protizápalové vlastnosti, používa sa pri liečbe rôznych prechladnutí a oslabenej imunity. Široko používaný v aromaterapii, počas saunovacích procedúr, na čistenie vzduchu v rôznych miestnostiach.

Zloženie jodidovanej soli je NaCl (97%), jodičnan draselný, Kl (30 +/- 10 mg / kg). Samotný jód je jedným z 15 základných prvkov v ľudskom tele. Pozitívne ovplyvňuje procesy pamäti potrebné na udržanie normálnej funkcie štítnej žľazy potrebnej na produkciu hormónov. Hlavnou funkciou jodidovanej soli je kompenzovať nedostatok jódu v tele.

Včelí med je špeciálny druh potravy, zdravé jedlo z kvetinového nektáru. Chemické zloženie medu sú sacharidy, bielkoviny, voda, organické kyseliny, minerály, enzýmy. Na saunové procedúry je med ako stvorený. Med je možné nanášať na tvár a celé telo. Umýva sa najskôr teplou vodou, potom studenou vodou. Bylinné extrakty s medom sa používajú na celotelové procedúry. Bylinné extrakty s medom používané v saunových rituáloch môžu zlepšiť metabolizmus a krvný obeh, podporiť vylučovanie tukov a potu. Pravidelné procedúry môžu uvoľniť stuhnuté a boľavé svaly, pomôcť zbaviť sa stresu a nespavosti, omladiť pokožku, poskytnúť jej hebkosť a zdravie. Najdôležitejším pravidlom konzumácie je umiernenosť a láska.

V aromaterapii môže byť použitá na zlepšenie psychických problémov.

Spôsob použitia: Pred použitím extraktu je nutné dobre pretrepať fľašu.

Zmiešajte 40 ml extraktu v 3-4l teplej vody (10ml na 1l vody). Časť extraktu následne pomaly lejte na horúce kamene. Tento spôsob je menej účinný. Vhodnejšie je naliať extrakt aj do misky alebo odparovača, ktoré položíte medzi horúce kamene. Bude cítiť neustále príjemnú vôňu. Do zmesi môžete namáčať aj vejániky – metlu do sauny. Neodporúča sa po použití extraktu umývať syntetickým mydlo.

Bezpečné manipulovanie

Nemiešajte z iným extraktom! Nepoužívajte neriedený výťažok priamo na kožu! Nelejte neriedený extrakt na horúce kamene! Vyhnite sa manipulácii z extraktom okolo očí. Pri zasiahnutí očí - vypláchnuť oči vodou. Udržujte mimo dosahu detí.

Pred použitím rastlinných extraktov  sa odporúča kontrolovať alergickú citlivosť: 2-3 kvapky extraktu natrieť na kožu predlaktia. Ak po nejakej dobe pokožka sčervená a svrbí, nepoužívajte tento extrakt.

Tehotné ženy a osoby z rôznymi zdravotnými problémami sa používanie extraktu neodporúča. Skúste sa pre použitím poradiť s vašim lekárom.

Žiadne recenzie

Mohlo by vás zaujať aj

Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov