Ľanová látka biela 100 % ľan, 185 g/m²

Ľanová látka biela 100 % ľan, 140 g/m²

Ľanová látka biela (LL840)

Hustejšia (jemne priesvitná) ľanová látka bielej farby. Ľanová látka je vhodná na šitie doplnkov do kuchyne, doplnkov do spálne a rôzneho oblečenie. Ľan veľmi dobre absorbuje vlhkosť, je vzdušný . V lete vás ochladí a v zime zohreje.

Šírka: 150 cm

Gramáž: 140 g/m²

Materiál: 100 % ľan

 

V závislosti od štruktúry použitých materiálov, hlavne nití, výrobok sa po praní zmenší od 6% do 8 %. Môže sa prať na 30 °C.

PRANIE

Prvý raz odporúčame prať ľanové výrobky vo vlažnej vode 30°C, oddelené od iného prádla s používaním pracieho prášku, ktorého konzistencia neobsahuje bieliace prvky. Opakovane môžete prať spolu s prádlom podobnej farby.

Prať odporúčame mydlom alebo ľahkými pracími práškami vo veľkom množstve vody, pretože ľanové výrobky majú veľmi dobru savosť.
Perte aj ručne, aj v práčke, ale nezabudnite nastaviť vhodný program na pranie ľanu.


UCHOVANIE ĽANOVÝCH VÝROBKOV

Ľanové výrobky odporúčame uchovať v suchom dobre vetranom mieste. Neodporúčame uchovávať ľanové výrobky v igelitových vreckách alebo v kartónových krabiciach. Vyberte si špeciálne vrecia pre ľanové odevy.

SUŠENIE

Ak chcete predísť krčeniu, nežmýkajte prádlo pred sušením. Nedoporučujeme sušiť ľanové výrobky na priamom slnku. Mechanické sušenie je nebezpečné z pohľadu charakteristiky ľanu. Ľan sa suší rýchlo a v mechanickej sušičke môžete ľan presušiť až moc. Musíte byť opatrný a vyberajte najnižšie teploty na sušičkách.

ŽEHLENIE

Odporúčame ľanové výrobky žehliť vo vlhkom stave s horúcou žehličkou a s parou. Žehliť výrobky treba zo „zlej“ strany, tak ochránite povrch ľanu od lesku. Ak je výrobok úplne suchý odporúčame pred žehlením, výrobok zvlhčiť vodou. Ľan sa rýchlo krčí, ale ľahko sa žehlí. To že sa ľan krčí znamená, že je veľmi kvalitný - to je pravý ľan. Najvyššia teplota na žehlenie – 200°C.

Farba
biela
Zloženie
100 % ľan
Gramáž
140g / m²
Žiadne recenzie
Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt pridaný na porovnanie.