Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan
Ľanová látka prírodná 100 % ľan

Ľanová látka prírodná 100 % ľan 125 g/m²

Ľanová látka prírodná 100 % ľan (LL166)

Jemnejšia a tenšia prírodná ľanová látka (sivé sfarbenie). Ľanová látka má prírodnú farbu. 

Ľan veľmi dobre absorbuje vlhkosť, je vzdušný . V lete vás ochladí a v zime zohreje. Ľanová látka je vhodná na šitie oblečenie a rôznych doplnkov.

Šírka: 150 cm

Gramáž: 125 g/m²

Materiál: 100 % ľan

 

V závislosti od štruktúry použitých materiálov, hlavne nití, výrobok sa po praní zmenší od 6 % do 8 %. Môže sa prať na 30 °C.

PRANIE

Prvý raz odporúčame prať ľanové výrobky vo vlažnej vode 30 °C, oddelené od inej bielizne s používaním pracieho prášku, ktorého konzistencia neobsahuje bieliace prvky. Opakovane môžete prať spolu s bielizňou podobnej farby.

Prať odporúčame mydlom alebo ľahkými pracími práškami vo veľkom množstve vody, pretože ľanové výrobky majú vysokú savosť.
Perte ručne alebo v práčke, nezabudnite ale zvoliť vhodný program na pranie ľanu.


UCHOVANIE ĽANOVÝCH VÝROBKOV

Ľanové výrobky odporúčame uchovať na suchom dobre vetranom mieste. Neodporúčame uchovávať v igelitových vreckách alebo v kartónových krabiciach. Vyberte si špeciálne vrecia pre ľanové odevy.

SUŠENIE

Ak chcete predísť krčeniu, nežmýkajte ľanovú bielizeň pred sušením. Neodporúčame sušiť ľanové výrobky na priamom slnku. Mechanické sušenie je nebezpečné z pohľadu charakteristiky ľanu. Ľan sa suší rýchlo a v mechanickej sušičke môžete ľan presušiť až moc. Musíte byť preto opatrný. Vyberajte najnižšie teploty na sušičkách.

ŽEHLENIE

Odporúčame ľanové výrobky žehliť vo vlhkom stave s horúcou žehličkou a s parou. Žehliť výrobky treba zo „zlej“ strany, tak ochránite povrch ľanu od lesku. Ak je výrobok úplne suchý. odporúčame pred žehlením, výrobok zvlhčiť vodou. Ľan sa rýchlo krčí, ale ľahko sa žehlí. To, že sa ľan krčí znamená, že je veľmi kvalitný -  pravý ľan. Najvyššia teplota na žehlenie – 200 °C.

Farba
prírodná
Zloženie
100 % ľan
Šířka tkaniny
150 cm
Gramáž
125g/m2
Žiadne recenzie

Mohlo by vás zaujať aj

Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov