Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml
Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml
Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml
Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml
Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml
Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml

Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny 240ml

Zmes aromatických rastlinných extraktov do sauny  240ml

Bylinková zmes do sauny obsahuje bazalku, palinu, rebríček, med, himalájsku soľ a esenciálny olej eukalyptus. 

Táto zmes je určená pre naozajstného saunára, ktorý ocení výbornú zmes byliniek a esenciálneho oleja.

 

Spôsob použitia:

Pred použitím extraktu je nutné dobre pretrepať fľašu.

Kde sa môže použiť:  Extrakt sa môže použiť do sauny, na masáže. Je vhodný aj do kúpeľa – na močenie rúk a na kúpeľ nôh.

Sauna, Masáže

Sauna a masáže: zmiešajte 45-50ml extraktu v 4l horúcej vody. Časť extraktu následne pomaly lejte na horúce kamene. Vhodné je naliať extrakt aj do misky, ktorú položíte medzi horúce kamene. Bude cítiť neustále príjemnú vôňu. Do zmesi môžete namáčať aj vejániky – metlu do sauny. Metličku použite na masáž celého tela. Telo sa premasíruje, prevonia a vy sa dokonale zrelaxujete.

Kúpeľ na ruky a nohy

Pretrepte fľašku s extraktom. Zmiešajte 45-50ml extraktu v 4l horúcej vody (38 ° C). Ruky ponorte do kúpeľa a močte po dobu 10-15 min. Následne vložte ruky do studenej vody. Nohy si namočte do kúpeľa po dobu 20 min. V prípade, že voda ochladne, pridajte teplú vodu. Po kúpeli nohy očistite od stvrdnutej kože. Kúpeľ je vhodný pre ľudí, ktorí sú prechladnutý alebo majú problém s kŕčovými žilami. Med a soľ zjemní zatvrdnutú pokožku na nohách.

Bezpečné manipulovanie

Nemiešajte z iným extraktom! Nepoužívajte neriedený výťažok priamo na kožu! Nelejte neriedený extrakt na horúce kamene! Vyhnite sa manipulácii z extraktom okolo očí. Pri zasiahnutí očí - vypláchnuť oči vodou. Udržujte mimo dosahu detí.

Pred použitím rastlinných extraktov  sa odporúča kontrolovať alergickú citlivosť: 2-3 kvapky extraktu natrieť na kožu predlaktia. Ak po nejakej dobe pokožka sčervená a svrbí, nepoužívajte tento extrakt.

Tehotné ženy a osoby z rôznymi zdravotnými problémami sa používanie extraktu neodporúča. Skúste sa pre použitím poradiť s vašim lekárom.

Eukaliptový éterický olej (Oleum Eucalipti)

Eukalyptový olej je bohatý na účinné látky - cineol. Svieža, intenzívna vôňa, pripomínajúca gáfor. Eukalyptus je známy pre svoj vynikajúci vplyv na ochoreniach horných dýchacích ciest, pri nádche, zápale nosných dutín, bolestiach hlavy a dutín (prakticky pri všetkých príznakoch spojených s prechladnutím a chrípkou). Je to skvelé tonikum a pomáha očistiť myseľ od stresu alebo choroby. Odporúča sa pre zníženie ospalosti a melanchóle. Olej má antiseptické, anestetické a protizápalové účinky. Je vhodný do kúpeľa, dokonale čistí vzduch v miestnosti, alebo v saune.

Eukalyptový olej:

 • dáva silu, zlepšuje náladu
 • pôsobí proti únave, nespavosti

Eukalyptový esenciálny olej má liečivé účinky:

 •   znižuje reumatické bolesti 
 •   vplýva na ochorenie dýchacích ciest, astma
 •   čistí pokožku, lieči vredy
 •   chráni proti chrípke
 •   lieči zápal močových ciest

Med je špeciálny typ produktov od včiel z nektáru kvetov. Chemické zloženie medu - sacharidy, proteínový materiál, voda, organické kyseliny, minerálne látky, enzýmy. 

Med je ideálny pre saunovanie a pri kúpeľových procedúrach. Med môže byť aplikovaný na tvár a telo. Následne ho umyjete najprv teplou a potom studenou vodou.

Pri použití bylinných extraktov s medom sa zlepší metabolizmus a krvný obeh, odstráni sa odumretá koža. Pravidelná masáž uvoľňuje stuhnuté a boľavé svaly, pomáha znižovať stres a nespavosť, omladzuje pokožku, poskytuje mäkkosť a wellness. 

Kde sa môže použiť
sauna, masáž, kúpeľ
Žiadne recenzie

Mohlo by vás zaujať aj

Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt pridaný na porovnanie.