100 % Éterický olej Šalvia lekárska...

100 % Éterický olej Šalvia lekárska 10 ml

Éterický olej Šalvia lekárska na duševné úrovni posilňuje nervy, koncentráciu a pamäť. Upevňuje a ukľudňuje myseľ. Uľavuje bolestiam. Je antiseptický a adstrigentný.

Zmierňuje potenie. Jeho bylinná vôňa s kafrovým podtónom je tradične vnímana ako vôňa energetickej očisty, o čom svedčia zápisy už zo starovekého Ríma, kde bola táto bylina využívana pri náboženských obradoch. Používa sa takisto ako stredný tón v parfumérii.

EO23001
Posledné kusy v sklade
7,00 €

(700,00 €/l)

S DPH 20%

 

100% Éterický olej Šalvia lekárska

Zloženie (INCI): 100% Salvia Officinalis Oil

CAS: 84776-73-8/8022-56-8

EINECS: 282-025-9

Kompletné zloženie: 100%  Salvia Officinalis Oil, Linalool*, Limonene*, (*prirodzene sa vyskytujúca zložky éterického oleja)

Spôsob výroby: parovodná destilácia nadzemných častí rastliny

Zem pôvodu: Bulharsko

Éterický olej Šalvia lekárska na duševné úrovni posilňuje nervy, koncentráciu a pamäť. Upevňuje a ukľudňuje myseľ. Povzbudzuje pri duševnom a nervovom vyčerpaní. Rozjasňuje náladu.

Je známa pre svoje analgetické a antiseptické účinky. Uľavuje bolestiam, najmä tým menštruačným. Zmierňuje potenie a zlepšuje mierne nafukovanie. V kozmetike ju využijeme v prípravkoch na mastnú a aknóznu pleť. Jeho adstringentné účinky nájdu uplatnenie v  starostlivosti o prejavy starnúcej  pokožky, teda o vrásky a ochabnutie.

Bylinná vôňa s kafrovými podtónmi tohoto éterického oleja je spájaná s energetickou očistou. Toto vnímanie siaha hlboko do histórie. Už v starovekom Ríme bola šalvia lekárska využívaná pri náboženských obradoch k odháňaniu zlých síl. Používa sa takisto ako stredný tón v parfumérii.

Kombinácie: levanduľa, rozmarín, harmanček, grep, tymian

Vybrali sme pre Vás čierne nepriehľadné sklo s vnútorným kvapátkom. Vložené do krabičky z recyklovaného papieru. Dvojitá ochrana k zachovaniu kvalít našich olejov do “poslednej kvapky”.

Používajte len krátkodobo a v malých dávkach. Nepoužívajte v tehotenstve a behom obdobia  kojenia, pri epilepsii, vysokom krvnom tlaku a u detí. Nepoužívať vnútorne. Chráňte oči. Nepoužívať neriedené na pokožku. Uchovávajte mimo dosah detí.

100% čisté prírodné produkty, pochádzajúce z bulharského rodinného poľnohospodárstva. Tieto produkty sú súčasťou rady “Drobný poľnohospodári ” – jeden pestovateľ – jedno pole – jedna produkcia. Podporujeme malé rodinné podnikanie, tvrdou prácou poctivých ľudí.

Použitie:

Inhalácia: Pár kvapiek použite do elektrického difuzéra, či aromalampy.

Masáž: Pridajte pár kvapiek do základného oleja na celotelovú masáž. 

Objem
10ml
Žiadne recenzie

Mohlo by vás zaujať aj

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt pridaný na porovnanie.