Čajová zmes Valeriánka, medovka a mäta 50 g

Čajová zmes Valeriánka, medovka a mäta 50 g

Čajová zmes Valeriánka, medovka a mäta 50 g

Táto čajová zmes je na upokojenie, potlačenie nespavosti, úzkosti, zlepší vaše trávenie.

Zloženie: Koreň valeriány lekárskej 32%, listy meldovky 29%, listy mäty piepornej 29%, horká tvrdá (palina) 10%

CJ08022
3,30 €

(66,00 €/kg)

S DPH 20%

Vrátenie tovaru

Vrátenie tovaru zdarma

Pri objednávke nad 100 eur doprava zdarma

Pri objednávke nad 100 eur doprava zdarma

Doručenie do 24 hodín

Doručenie do 24 hodín

Pri objednávke nad 150 € darček

Pri objednávke nad 150 € darček

 

Korene valeriány lekárskej (Valerianae radix) sa vykopávajú na jeseň a na jar. Názov valerián lekársky (Valeriana officinalis L.) pochádza z latinského slova valere, čo znamená „byť zdravý“. Surovina obsahuje 0,3 - 0,7% éterického oleja, ktorého hlavnými zložkami sú bornylacetát a ďalšie seskviterpény. Okrem vyššie uvedených zlúčenín existujú aj kyseliny valeriánovej, acetoxy-valeriánovej (do 0,3%), izovalerovej, octovej a ďalších kyselín.

Melissa (Melissa folium) je trváca bylina vysoká 30 - 100 cm s príjemnou citrónovou vôňou. Čaj sa používa listy citrónového balzamu, potom, čo je tráva vysušená a preosiata - stonky sú odstránené. Čaj melissa má citrónovú vôňu, najskôr sťahujúcu, neskôr príjemnú chuť. V listoch melissa sa hromadí éterický olej (0,02-0,3%), ktorý obsahuje až 70 zlúčenín. Listy Melissa tiež obsahujú kyselinu askorbovú (až 150,0 mg%), droždie, hlien, horké a minerálne látky, saponíny a ďalšie zložky.

Peppermint (Mentha piperita L.) je trváca 30-80 cm vysoká, silne voňavá bylinná kultivovaná rastlina. Mätový čaj má štipľavú a chladivú chuť a príjemnú arómu. Hlavnou účinnou látkou v listoch mäty piepornej je éterický olej, ktorý obsahuje 32 - 70% mentolu a 10 - 25% mentolu a ďalších zložiek. Okrem toho sa tiež nachádzajú ursol, oleanolové kyseliny, karotén, flavonoidy, kvasinky (8 - 12%), vitamín C, minerály.

Absinthii herba je trváca, korenistá bylina vysoká 60 - 110 cm, porastená krátkymi, hustými, striebristo sfarbenými bielymi chĺpkami. Čaj z paliny lekárskej má silnú, príjemnú vôňu a horkú chuť. Najdôležitejšie účinné látky s horkou tvrdosťou sú éterický olej (0,2 - 2%) a horké látky (0,15 - 0,4%). Esenciálny olej obsahuje terpény: tujan, tujylalkohol, linalool, cineol a ďalšie.

Ako si pripraviť čaj: 1-2 čajové lyžičky zmesi rozmiešať v 250ml horúcej vody. Nechať lúhovať 5-10 min. Následne je čaj pripravený na pitie.

Pre koho je určená
uni
Hmotnosť
50 g
Balenie
sypaný čaj
Druh čaju
bylinný, sypaný
Žiadne recenzie
Produkt bol pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt pridaný na porovnanie.